A gardróbszekrény összeszerelése elsőre kihívásnak tűnhet, különösen, ha még sosem próbáltad. Azonban néhány alapvető szabály betartásával és egy kis türelemmel sikeresen összerakhatod a bútort.
Úgy érzed túl nagy fába vágtad a fejszédet?
Kérd bármikor segítségünket, és pikkpakk összerakjuk álmaid ruhásszekrényét!
Szükséges eszközök
Mielőtt hozzákezdenél, győződj meg róla, hogy minden szükséges eszköz rendelkezésre áll. Az alapvető szerszámok a következők:
- Csavarhúzó (lapos és kereszthornyú)
- Imbuszkulcs (ha szükséges)
- Kalapács
- Fúró (opcionális, ha elő kell készíteni a furatokat)
- Mérőszalag (ritkán, de szükség lehet rá)
- Vízmérték
- Ceruza
Szekrény összeszerelés előkészületek
- Fontos, hogy elegendő hely álljon rendelkezésre a szekrény összeszerelés számára.
- Készítsd elő a területet, és teríts le egy takarót vagy kartonlapot, hogy megvédd a padlót és a bútor alkatrészeit a sérülésektől.
- Gardrób összeszerelés előtt ellenőrizd le, hogy megvan-e az összes alkatrész a szerelési útmutató alapján, a nagyobb lécektől kezdve egészen a pici csavarokig! Ha hiányzik valami, érdemes reklamálni a gyártónak, ők pótolni fogják a hiányzó darabokat, de például egy csavar vagy egy alátét pótlását lehet egyszerűbben is meg tudsz majd oldani.
Tolóajtós gardróbszekrény összeszerelése lépésről lépésre
Az tolóajtós szekrény összeszerelési útmutató általában elég részletes és kellően vizuális ahhoz, hogy egyszerű dolgod legyen a tolóajtós gardróbszekrény összeszerelése során, tulajdonképpen néhány lépés betartásával hamar készen leszel vele.
1. Először mindig a kerettel kell kezdeni, legyen meg az alja, a teteje és az oldallapok. Ezeket legtöbbször össze szokták csavarozni, aminek ki is van hagyva a hely, így csavarhúzóval könnyedén meg tudod oldani. Ha túl nehezek a lapok ahhoz, hogy egy kézzel tartsd a másikkal pedig csavarozz, akkor támaszd addig a falnak.
2. Következhetnek a fiókok/elválsztók/polcok, attól függően milyen tolóajtós gardrób összeszerelés a cél, mindenesetre a belső kialakítás már egyszerűbb lesz, mint a vázé. A tiplik vagy csavarok helye itt is ki van alakítva, legtöbbször csak óvatosan be kell kalapálni vagy csavarozni őket.
3. A tolóajtós gardróbszekrény összeszerelése kritikus pontjához érkeztünk, ugyanis a tolóajtók görgőit és a sínt is fel kell szerelnünk. Ha szerencsénk van, ez előbbi egyben jött a csomagban, azonban a sínt magunknak kell feltenni. Ehhez jól fog jönni a mérőszalag, hogy lehetőleg egyenesen kerüljön föl, és az ajtók gond nélkül csússzanak benne.
4. Jöhetnek az egyéb kiegészítők a tolóajtós gardróbszekrény összeszerelése során, mint az akasztók, a fogastartó vagy éppen a tükör, attól függően milyen modellt választottál. Rögzítésnél figyelj, hogy kellően csavard be a csavarokat, de ne húzd tovább a kelleténél, mert tönkreteheted a menetet.
5. Ellenőrizd, hogy stabilan és helyesen történt-e a tolóajtós szekrény összeszerelése, nem lazák a csavarok, nem mozognak a bútorlapok, és összességében egy stabil szerkezetet kaptál. Szükség estén mindig van lehetőség javítani ezeken!
Ezekre figyelj szekrény összeszerelés során
- Nagyobb gardróbszekrény vagy más egyéb bútor szerelését lehetőleg ne egyedül végezd, hiszen nagyobb a sérülésveszély kockázata, jó ha van még egy pár segítő kéz!
- Amikor a helyére tolod a bútort, használj fóliát vagy alátétet, így nem fogod összekarcolni a padlót.
- A rossz helyre fúrt lyukakat, lepattant bútorszéleket, karcolásokat is lehet javítani, de érdemes türelmesen nekiállni a szekrény összeszerelés folyamatának, hogy minimalizáld a hibákat.
A bútor összeszerelés nem kell, hogy rémálom legyen! A megfelelő előkészületekkel, az útmutató pontos követésével és egy kis segítséggel könnyen összeállíthatod új bútoraidat. De ha mégis profira bíznád, tudod hol érsz el minket!