A mosogatás az egyik legkellemetlenebb és a legtöbbek által utált házimunka, hiszen meglehetősen hosszadalmas, fáradtságos és nem mellesleg sokszor undorító is az ételmaradékok eltávolítása, tányérok, evőeszközök megtisztítása. A kézzel történő mosogatás során ráadásul fokozottan fennál a dugulás veszélye, ha nem vagyunk elég óvatosak, nem beszélve arról, hogy gyakran hiába minden erőfeszítés, az edények foltosak maradnak. A modern háztartási eszközök szerencsére ma már megkönnyítik a dolgunkat, így egy hatékony mosogatógép bekötése révén rengeteg időt, energiát spórolhatsz meg a mindennapok során.
A Szaki Neked csapatának a mosogatógép beszerelése rutinmunka!
Az élet számos területén találkozhatunk szembe nem várt akadályokkal, problémákkal, melyek néha csak bosszankodásra adnak okot, gyorsan túllendülünk ezeken, míg máskor komolyabb megpróbáltatásokat gördít elénk az élet.
Igen gyakori, hogy a háztartási gépek, eszközök elromlása, cseréje, egy komplett konyhabútor összeszerelés, ház körüli munkák nehézségei okozzák a kellemetlenség tárgyát, mivel nincsenek megfelelő tapasztalataink, eszközeink, netán időnk, kedvünk, vagy bátorságunk megoldani ezeket a feladatokat.
Nem vagyunk egyformák, mindnyájan jeleskedünk valamiben. A Szaki Neked csapata történetesen az ezermester munkálatok terén nyújt profi, precíz, gyors és meglehetősen széleskörű szolgáltatásokat Budapest városában és vonzáskörzetében. Fordulj hozzánk bizalommal, ha kisebb-nagyobb ház körüli feladatok megoldásában van szükséged segítségre, legyen ez mosogatógép bekötés, konyhabútor összeszerelés, vagy tulajdonképpen bármi.
Weboldalunkon egy részletes listát is találhatsz arról, hogy milyen munkálatok elvégzését vállaljuk, de ez paletta is csupán egy útmutató, minden megkeresésre reagálunk és segítünk, ha lehetőségünk van rá.
Tudnivalók a mosogatógép bekötése kapcsán
A rutinosabb kezeknek egy mosó-, vagy mosogatógép bekötése nem okoz nagy nehézséget, csupán néhány fontos szempontot, tudnivalót érdemes észben tartani, illetve gyakran szükségünk lehet bizonyos szerszámokra is. Mindazonáltal, ha nem vagy biztos a dolgodban, inkább nem kockáztatnád meg, hogy a mosogatógép beépítés katasztrófával végződjön, akkor kérd a profik segítségét!
Érdekesség, hogy a mosogatógépeknek alapvetően három fajtája létezik, úgy mint a beépíthető, melyet szekrényajtó mögé tudunk rejteni, a szabadon álló, mely a mosogatógép beszerelés leggyakoribb esete, illetve léteznek kompakt, kisebb méretű asztali mosogatógépek is, melyek az egy-két személyes háztartásokban, irodákban is megállják a helyüket. A beépíthető mosogatógép beépítése például már ördöngösebb feladat, például a beépíthető mosogatógép előlap felszerelése okán.
A mosogatógép bekötés, szerelés számunkra már rutinfeladat. Fordulj hozzánk bizalommal!
Egy mosogatógép bekötése révén nem csupán időt és energiát spórolhatsz, de akár pénzt is meg tudsz takarítani, hiszen a mosogatógép arányaiban jóval kevesebb vizet használ fel, mintha kézzel tisztítanánk meg a mosatlant. A mosogatógép beépítés egy egyszeri kiadás, de minden szempontból megéri az árát.
Mosogatógép beépítés lépésről-lépésre
A mosogatógép bekötés előtt meg kell oldani a helyszínre szállítást, illetve a kicsomagolást, valamint a behelyezést. Szerencsére a legtöbb áruháznál elérhető a házhozszállítás, így ezzel nem is kell különösebben foglalkozni, ám a kicsomagolás és elhelyezés már megkíván némi időt és energiát. Most nézzük meg lépésről-lépésre, hogy miként is történik a mosogatógép bekötés.
Elhelyezés és csövek bekötése
A mosogatógép bekötés előtt mindenképp ellenőrizni kell, hogy szennyvízcső elér-e a szifonig a géptől, illetve, hogy a meglévő szifon alkalmas-e arra, hogy csatlakoztatni tudjuk a készüléket, vagy cserélni kell valamelyiket.
A szabadon álló mosogatógép beépítés legtöbb esetben a konyhai pult alatt történik, ahol alapvetően a vízvételi lehetőség adott, de ha ez mégsem áll rendelkezésre, ezt a problémát is orvosolni kell a mosogatógép beépítés előtt. A pult alatt elhelyezett mosogatógép csöveinek elvezetése gyakran körülményes, amennyiben a víz és a szennyvíz bekötés a másik szekrényben van, akkor dekopír fűrésszel tudunk vágni egy rést a szekrény oldalába, hogy azon keresztül vezessük át a csöveket.
Víz és áram alá helyezés
A mosogatógép beépítés soron következő lépése a készülék víz és áram alá helyezése. Nagyon fontos, hogy a csöveket a megfelelő kiállásra kössük, azaz a hidegvíz vételezésére alkalmas csapra, illetve a szennyvízelvezetőre. Utóbbit jellemzően a mosogató szifon alá kötjük be. Szintén nagy gondot kell fordítani a mosogatógép bekötés során a vízszigetelésre, nehogy elázzon a konyha, rögtön az első próbaüzem alkalmával. Nem mellesleg az elektromos hálózatra való csatlakoztatás szempontjából sem szabad félvállról venni a megfelelő szigetelést, de alapesetben a mosogatógéphez használt konnektorok jóval magasabban helyezkednek el. Ha nincs a közelben hálózati áramforrás, akkor ezt hosszabbító kábellel, vagy új konnektor kialakításával könnyedén orvosolhatjuk.
Tesztüzem a mosogatógép beépítés után
A mosogatógép bekötés utolsó fázisában nem elhanyagolható egy próbaüzem beiktatása sem. Ilyenkor ellenőrizni kell, hogy megfelelően működik-e a mosogatógép, azaz elindul, felveszi és melegíti a vizet, leengedi a szennyvizet, nem csöpög sehol, megfelelőek a szigetelések, nem tapasztalható a működés során furcsa zaj, vagy csörgés, illetve, hogy tiszta-e a gép belseje a program lejárta után.
Amennyibben minden tökéletesen működik, akkor a mosogatógép beépítés sikeres volt.
Az asztali mosogatógép beépítés is ugyan ezen főbb pontok mentén zajlik, itt a legnagyobb különbséget a háztartási gép mérete jelenti.
A mosogatógép bekötés folyamata, noha elvégezhető akár sajátkezűleg is, tapasztalat és megfelelő szerszámok híján nem érdemes belevágni, hiszen mindig találkozhatunk nem várt akadályokkal, melyek megnehezítik a munkálatokat, sok bosszúságot okozva ezzel.
Ha nincs időd, kedved, hozzáértésed a mosogatógép bekötés elvégzéséhez, akkor keress minket bizalommal, mi segítünk megvalósítani a terveidet!